Не всі камені однакові. Не однаковий і горщечний камінь

Різні види горщечного каменю значно відрізняються один від одного*. Ці відмінності впливають як на міцність печей, так і на їхні теплові характеристики.

У Фінляндії основна частина родовищ горщечного каменю розташована в містечку Нунналахі, муніципалітет Юука. Майстри пічної справи компанії NunnaUuni з давніх часів добре знали відмінності між місцевими різновидами горщечного каменю та зареєстрували за собою виключне право на розробку каменю Mammutti (“Мамонтів камінь”), який має унікальну міцність та першокласні теплоакумулювальні характеристики (гірське відведення Nunnanlahti, № 3159).

nunnauuni construction

70 відсотків теплової енергії, що виробляється під час згоряння дров, акумулюється в паливнику. Тому саме в паливниках усіх наших печей і камінів ми використовуємо горщечний камінь Mammutti, що складається з дрібнокристалічного магнезиту зі строго орієнтованою структурою тальку. Він витримує вкрай високі температури горіння, що перевищують 1000 градусів, швидко акумулює теплову енергію, що утворюється в паливнику, і ефективно передає тепло в інші частини печі.

Решта 30 відсотків теплової енергії проходять через димовідвідні канали та накопичуються в інших конструкціях печі. В якості матеріалів для виготовлення димових каналів і облицювання каміна ми використовуємо різновиди горщечного каменю, які мають високу теплопровідність: вони переносять тепло від гарячих частин печі до її зовнішніх поверхонь та в повітря приміщення. Конструкція печі та спрямована структура талькових лусочок горщикового каменю Mammutti забезпечують тривалу та рівномірну передачу тепла.

Щоб вибрати правильний тип горщечного каменю, від фахівців потрібен високий рівень професійних знань. Тому ми визначаємо вид каменю ще на рівні його розробки, тобто безпосередньо в кар’єрі. Кожен наш камін, кожна піч є предметом нашої професійної гордості. На підтвердження високої якості продукції ми надаємо на всі вироби нашої фірми гарантійний сертифікат NunnaUuni терміном на п’ять років як на деталі з каменю, так і на теплові характеристики.

nunnauuni_mammutti_001

Нескінченне тепло унікального горщечного каменю

Відмінною особливістю горщечного каменю Mammutti є високоорієнтована структура тальку, тому він чудово підходить для високих температур паливника.

vuolukivi_suuntautunut_talkkirakenne

Шар периклазу в поверхневих структурах каменю Mammutti гарантує міцність паливника камінної печі.

periklaasi_ja_leima_RUS

* Посилання: TEKES – 2013 VUKEII 679/41/2008 і 806/31/2009