Дрова

Різні породи деревини мають різну теплотворну здатність

Використовуйте в якості палива тільки сухі дрова. Вони добре горять і виділяють більше тепла. При спалюванні сирих дров температура горіння знижується, викиди в атмосферу збільшуються, а коефіцієнт корисної дії печі зменшується. Волога, що утворюється під час згоряння сирих дров, може призводити до випадання конденсату на поверхні димоходів і погіршення тяги.

Энергетическая ценность древесины при содержании влаги 25 % или 40 %

Діаграма показує, наскільки більший порівняно з березовими дровами об’єм дров інших порід дерев потрібно спалювати для отримання однієї і тієї ж кількості енергії. Наприклад, вільхових дров потрібно приблизно на 40 відсотків більше, ніж березових.

Сушіння дров проводиться шляхом складування сирих і розколотих дров у провітрюваному і захищеному від дощу місці. Час сушіння різних деревних порід різний. Сухість дров можна визначити шляхом удару полін одне об одне, при цьому має лунати дзвінкий звук. Внесіть дрова в приміщення, як мінімум, за два дні до їх використання.

Не спалюйте імпрегновану деревину, деревно-стружкові плити, пакування від соку або журнали. Під час їхнього горіння виділяються шкідливі для печі та навколишнього повітря речовини.

Дивіться також > Експлуатація / Обслуговування